تفاوت باطری ماشین و باتری یو پی اس UPS چیست ؟

تفاوت باطری ماشین و باتری یو پی اس UPS چیست ؟

تفاوت باتری خودرو و باتری یو پی اس چیست؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی و مقایسه باطری ماشین و باتری یو پی اس بپردازیم

ابتدا نیاز است کمی اطلاعات در مورد باتری ماشین کسب کنید. سپس به حل سوال پرتکرار ” تفاوت باتری خودرو و باتری یو پی اس چیست؟” می پردازیم. باطری خودرو با استفاده از واکنش اسیدسولفوریک روی صفحات سربی معلق در مایع ، نیروی الکتریسیته تولید می کند، به همین دلیل آنها را باتری های “معلق در آب” نیز می نامند.

اما این روش برای بکارگیری در باتری های ups بسیار خطرناک می باشد، چراکه امکان نشت اسید از محفظه باتری وجود دارد و در هنگام شارژ ممکن است گاز هیدروژن تولید شود که بسیار مشتعل است و در یک محیط بسته می تواند خطرناک باشد.

باتری یو پی اس چگونه ساخته می شود؟
باتری های سرب اسید و نیکل کادمیوم از پرکاربردترین باتری ها در صنعت یو پی اس می باشند.

نوعی از باتری های یو پی اس که به آنها باتری بدون نیاز به نگهداری نیز می گویند ، از نوع سرب اسید با ولتاژ 12ولت می باشد که از 6عدد سلول 2ولتی تشکیل شده اند که به صورت سری داخل باتری به هم متصل اند.

بدلیل ساختار شیمیایی متفاوت دوباتری ،ولتاژ نامی سلول هایشان هم با یکدیگر تفاوت دارد. ولتاژ هر سلول در باتری های نیکل-کادمیوم 1.2 ولت و در باتری های سرب-اسید 2 ولت می باشد. به همین دلیل برای ساخت یک باتری 12ولتی نیکل-کادمیوم ،باید 10 سلول را با هم سری کرد.

باطری ماشین چگونه ساخته می شود؟

باتری خودرو به دو دسته تقسیم می شود:

1.اسیدی آبدار LM: باتری سربی اسیدی از چند تیغه سربی که در محلول رقیق شده از اسید سولفوریک قرار گرفته اند تشکیل شده است.

2.سیلد اتمی MF: صفحات داخل باتری انمی قبل از ساخت باطری ، شارژ و به صورت دسته صفحه در می آیند و در نهایت کنار یکدیگر مونتاژ می شود.

طول عمر باطری های یوپی اس ups

باتری های یو پی اس ups سرب-اسید طول عمر متوسطی دارند . به طور کل 5سال به بالا عمر می کنند.

ولی باتری های نیکل-کادمیوم هم از نظر کیفیتی در درجه بالایی قرار دارند و هم طول عمر میانگین آنها بالای 10 سال می باشد.تماس با امداد باتری یو پی اس تماس با امداد ups